Něco málo o autoroviPosláním tohoto webu je snaha o zviditelnění výsledků mého koníčku, a taky předstírání, že jsem fotograf.

Jmenuji se Martin Vraný a můžete mě nalézt jako ID TPY na diskuzním serveru Okoun

S aktivnějším fotografováním jsem začal někdy kolem roku 1996 na učilišti, tam jsem začal fotit v rámci fotokroužku černobíle kinofilmovým fotoaparatem Zenit, měl jsem spoustu času a prostoru na vyblbnutí se s černobílým vyvolávacím procesem, po skončení učiliště nastalo období útlumu způsobené zejména nedostakem financí a chybějící fotokomorou. Během studia na vysoké škole přišla finanční nezávislost na rodičích a já si pořídil digitální fotoaparát
Nikon D70 + 18-70DX, postupně jsem si přikoupil nějaké ty filtry, stativ, 2. stativ (větší, stabilnější a hlavně těžší), objektiv Sigma 70-300 APO II macro (zatím to stačí, ale uvažuju o něčem delším a kvalitnějším), blesk Nikon SB-800.
Jak je asi vidět z různých fotek okolo, nejsem žánrově nijak zaměřen, a je mi celkem jedno, co fotím. Výhledově mám v plánu se opět vrátit k černobílemu filmu, nicméně jak to dopadne, ukáže čas.

Pokud Vás tyto stránky zaujaly, budu rád když umístíte můj odkaz do Vašich stránek.

Martin TPY Vraný
pište na martin zavináč vrany tečka info
Tak když už jste se proskrolovali až sem, tak voco tu vlatně jde?

Fotky, fotografie a Fotoblog Martina TPY Vraného, amatérského fotografa fotícího DSLR Nikon D70.


Najdete zde fotky přírody, fotky zvířat, fotky rostlin, fotky lidí a fotky různých přírodních zakoutí v různých ročních obdobích. Stránka je řešena jako fotoblog.
Autor není spisovatel a proto jsou popisky u jednotlivych fotek a obrazku (jsou-li vůbec nejaké) obsahově dost chudé. Důležité jsou hlavně fotky :-)
btw. všechny zde uveřejněné fotky jsou moje práce a samozřejmě podléhají autorskému zákonu a jsou také na prodej.
Takže v případě zájmu mi dejte vědět na martin takovýto A s vocáskem vrany tečka info

Digitální fotoaparáty Nikon na Megapixel.cz
Digimanie: stránky o fotografování a fototechnice